DÜZCE ERDOĞAN İÇİN HAZIR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

DÜZCE ERDOĞAN İÇİN HAZIR

Bu haber 31 Aralık 2017 - 11:41 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak AK Parti 6.Olağan İl Kongresi ve öncesinde yapacağı miting için saatler kaldı. Günler öncesinden başlayan hazırlıklar da dün gece de devam etti.

Kalıcı Konutlar Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan kongre öncesi salona giden AK Parti Milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir ile AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin çalışmaları son kez yerinde takip etti. Geniş güvenlik önlemleri alındı; yollar ulaşıma kapatıldı Erdoğan’ın Düzce ziyareti için İl Emniyet Müdürlüğü de günler öncesinden alarma geçti.

Erdoğan Düzce 18 Temmuz Stadı’na helikopter ile inecek ve ilk durağı Düzce Valiliği olacak. Bu nedenle kentin içerisinde aracının geçeceği güzergahlar üzerine birkaç gün önce herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına tedbirler sıkı tutuluyor. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çevre illerden gelen destek ekiplerle birlikte toplam 5 bin kişilik polis ordusu ile alan etrafında geniş çaplı güvenlik önlemi almak için hazırlıklarını sürdürüyor. Ekipler kongre ve mitingin yapılacağı kapalı spor salonunun bulunduğu AFAD Kavşağı ile kalıcı konutlar ve Kuzey Çevre Yolu’nun bir kısmının bağlantısı kesildi.

Araçların giriş ve çıkışına izin verilmiyor. Alan kongre için hazır Kongre ve mitingin yapılacağı Kalıcı Konutlar Spor Salonu’nu AK Parti bayrakları ve pankartlarla süslendi. Güvenlik önlemleri üst düzeyde alınırken miting alanı etrafına bariyerler yerleştirildi. Yeni Kent Polis Karakolu çevresi civar illerden gelen polis ekiplerini taşıyan otobüslerle dolu durumda. Erdoğan, Vali Dağlı’yı ziyaret edecek AK Parti İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 18 Temmuz Stadı’na inecek olan Erdoğan, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı ziyaret edecek. Erdoğan’ın saat 14:00’da kongre ve miting alanında olması planlanıyor.