Düzce Valiliği Gereksiz Meşguliyetlere Para Cezası Kesti | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Düzce Valiliği Gereksiz Meşguliyetlere Para Cezası Kesti

Bu haber 04 Nisan 2017 - 17:57 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret eden Vali Zülkif Dağlı’nın Düzce’de asılsız ihbarların yüzde 67 oranında olduğuna dikkat çekerek, “Artık gereksiz çağrı yapan kişilere para cezası verilecek.” açıklaması sonrası uygulama başladı.

Faaliyete geçtiği günden bugüne Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen toplam çağrı sayısı 583 bin 527 olurken, bu çağrıların 192 bin 914’üne ilgili kurumlarca müdahale edildi. Gelen çağrılardan sadece yüzde 33’ü vaka olarak kayıtlara geçerken, yüzde 67 gibi büyük bir oran ise asılsız ihbar şeklinde rapora yansıdı. Düzce’de asılsız çağrıların çoğunlukta olması yaptırım kararını da kaçınılmaz kıldı.

Bu doğrultuda Düzce Valiliği tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi Hattı’nı acil yardım talep çağrıları dışında asılsız ihbar ve gereksiz yere meşgul edenler, kötü niyetli ve hakaret amaçlı olarak arayan ve bu davranışlarında ısrar eden kişiler hakkında 250 TL, tekrarında ise iki katı olarak İdari Yaptırım Kararı uygulanmaya başlandı. Asılsız ihbarların önüne geçmek için başlayan cezai yaptırım kapsamında Düzce’de 2016 yılı içinde 12 kişiye 250’şer lira para cezası verildi.

Öncü Haber