Düzce Valisi Dağlı Akçakoca'da | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Düzce Valisi Dağlı Akçakoca’da

Bu haber 30 Mart 2017 - 17:19 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, yarıda kalan Akçakoca İmam Hatip Lisesini bitirme kararı alarak, inşaat çalışmalarını başlatan MMZ Onur boru fabrikası sahibi Zeki Sevil’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Saat 15.00’te Çayağzı mevkiinde bulunan MMZ Onur boru fabrikası tesislerine giriş yapan Düzce Valisi Dağlı’ya, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Ak Parti İlçe Başkanı Dergah Akça eşlik etti.

Fabrikada bir süre sohbet edilmesinin ardından, Ayazlı mahallesinde bulunan İmam Hatip Lisesi inşaatına geçen heyet, burada devam eden çalışmaları inceledi.

Önümüzdeki eğitim dönemine yetişecek

Bitmesi durumunda 500 kişilik öğrenci kapasitesiyle ilçenin en büyük eğitim kurumu ünvanına sahip olacak olan İmam Hatip Lisesinin önünde bir açıklama yapan Vali Dağlı, okulun önümüzdeki eğitim dönemine yetişeceğini ifade etti.

İmam Hatip lisesinin 16 derslikli olacağını belirten Düzce Valisi Zülkif Dağlı, okul inşaatının tamamlanmasıyla birlikte, ilçenin eğitim kurumlarına yönelik yeni bir değerlendirme yapılacağını ve bu durumu Bakanlık ile de değerlendirdiklerini sözlerine ekledi.

İnşaat maliyet 5 milyonun üzerinde

Vali Dağlı’nın konuşmasının ardından lise inşaatını yapan MMZ Onur boru fabrikasının sahibi Zeki Sevil de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İnşaat maliyetinin 5 milyon lirayı geçeceğini ifade eden Zeki Sevil, Vali beyin ziyareti nedeniyle kendisine bir kez daha teşekkür etti.