Düzce Valisi Zülkif Dağlı Ceneviz Kalesi'ni ziyaret etti | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Düzce Valisi Zülkif Dağlı Ceneviz Kalesi’ni ziyaret etti

Bu haber 05 Haziran 2020 - 15:33 'de eklendi ve 1.352 kez görüntülendi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Akçakoca’da, cemaatle birlikte Cuma namazını kıldıktan sonra, Mehmet Arif köşkünü ziyaret etti.

Tarihi köşkün ziyaretinin ardından Vali Dağlı ve beraberindeki heyetin son durağı tarihi Ceneviz Kalesi oldu.

İl Jandarma Komutanı ve Akçakoca protokolü ile birlikte restorasyon çalışması biten Kale’yi gezen Vali Dağlı, çalışmaların geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Akçakoca’da UNESCO’nun envanterinde yer alan ve 2015 yılında restorasyon çalışması başlatılan Tarihi Ceneviz Kalesi onarım çalışmaları tamamlandı. Kale 1 ay içerisinde ziyaretçilerine açılacak.

Akçakoca’da bulunan ve UNESCO’nun envanterinde yer alan tarihi Ceneviz Kalesi’nde 2015 yılında başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlandı. Çalışmaların tamamlandığı alana giden Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, tarihi Ceneviz Kalesinde incelemelerde bulundu.

Kalenin restorasyon çalışmalarının tamamlandığını ve 1 ay içerisinde halkın hizmetine sunulacağını belirtti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Dr. Zülkif Dağlı, “2015 yılında Ceneviz Kalemizde restorasyon çalışmaları başlatıldı. Bugün itibariyle tamamlandığını görüyoruz. İlgili kurum müdürleriyle görüşmelerimizi yaptık ve 1 ay sonra Ceneviz Kalemizin açılışını gerçekleştirerek hizmete sunacağız. Akçakoca ilçemiz 1950 yıllarında turizmin ilk başlatılan kenti olduğunu biliyoruz. Korona virüs salgınından dolayı çalışmalar durmuştu. Ancak şimdi salgının hafiflemesi ve tedbiri elden bırakmadan hizmet etme çalışmaları hızlandırıldı. Ceneviz Kalemiz hayırlı olsun” diye konuştu.

Vali Dağlı ve beraberindekiler, Kale ziyaretlerinin ardından ilçeden ayrıldı.