Düzce'den Halep'e iki yardım TIR'ı yola çıktı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Düzce’den Halep’e iki yardım TIR’ı yola çıktı

Bu haber 15 Mart 2017 - 13:13 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

Düzce Belediyesi ve Türk Kızılay’ı koordinasyonunda Halep kırsalında kurulan 650 kişinin yer aldığı 200 ailelik ”Halep Düzce Şevkat Çadır Kenti” için hazırlanan 2 TIR’lık yardım malzemesinden oluşan konvoy uğurlandı.

Düzce Belediyesi ve Türk Kızılay’ı tarafından koordine edilen yardım malzemesi toplama kampanyası kapsamında toplanan yardımların bölgeye gönderilmesi için tören düzenlendi.

Düzce’de Halep’te iç savaş mağdurlarına Türk Kızılay’ı ile birlikte 200 ailenin yaşadığı bir çadır kentin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçildi.

17 Ağustos ve 12 Kasım depremleriyle iki kez büyük yıkım yaşayan Düzce halkının, iç savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Halep halkının yaşadığı sıkıntılara bir nebze ilaç olması hedefiyle düzenledikleri ”Halep Düzce Şevkat Çadır kenti” yardım kampanyasıyla tüm ihtiyaçlar karşılanmaya çalışıldı.

Bu kapsamda Düzce Belediyesi ve Türk Kızılay’ı koordinasyonunda Halep kırsalında kurulan 650 kişiyle 200 ailenin bulunduğu ”Halep Düzce Şevkat Çadır Kenti” için hazırlanan 2 TIR’lık yardım malzemesinin bölgeye ulaştırılması için uğurlama töreni düzenlendi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce halkının ihtiyaç sahiplerine karşı her kesimiyle kadirşinaslığını her zaman gösterdiğini ifade ederek amacın yardımseverlik görevini yerine getirmek olduğunu kaydetti.