DÜZCE'Yİ ANKARA'DA TEMSİL EDECEK | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

DÜZCE’Yİ ANKARA’DA TEMSİL EDECEK

Bu haber 15 Mayıs 2019 - 18:35 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Türkiye Belediyeler Birliği’nde Düzce’yi Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte temsil edecek olan üyelerin seçimi yapıldı.

Oylamaya sunulan liste 50 oy ile kabul edilirken Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz ve Belediye Meclis Üyesi Mesut Sancaklı asil üye olarak seçildi.

Toplantı sonrasında Öncü Haber mikrofonlarına konuşan Gölyaka Belediye Başkanı Demircan, Düzce’ye daha güzel hizmetler yapacaklarına inandığını söyledi.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı ile Türkiye Belediyeler Birliği’nde Düzce’yi temsil edecek üyeler seçildi.

Toplantıya tüm ilçe belediye başkanları, belde başkanları ve belediye meclis üyeleri katılımsağladı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte Türkiye Belediyeler Birliği’nde yer alacak olan isimlerin belirlendiği oylama sonucunda üyeleri belirlendi.

Sunulan liste için toplam 60 oy kullanılan seçimde hiç red oyu çıkmazken, 5 oy geçersiz, 3 oy çekimser ve 2 oy ise boş olarak kayıtlara geçti.

Listeye göre TBB Asil Meclis Üyeleri; Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz ve Belediye Meclis Üyesi Mesut Sancaklı oldu.

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ve Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çiftçi ise yedek üye olarak listede yer aldı.

Seçimin sonlanmasının ardından oturum sona erdirildi.