EFOR CİHAZI KURULDU | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

EFOR CİHAZI KURULDU

Bu haber 02 Ekim 2018 - 12:44 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

Akçakoca Devlet Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği’ne kurulan efor cihazı, önümüzdeki günlerde hastalara hizmet vermeye başlayacak. 

Kalp hastalıkları teşhisinde kolaylık sağlayan efor cihazı Devlet Hastanesi’ne kuruldu.

Son kontrollerinin yapıldığı cihaz 11 Ekim 2018 Tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayacak.

Kardiyoloji hastalarının tanı konmasında büyük bir önemi olan efor cihazının kurulumu ve hizmet vermeye başlamasıyla kalp damar hastaları bölgedeki diğer hastanelere sevk edilmeyecek.

Egzersiz stres testi olarak bilinen efor testinin artık Akçakoca Devlet hastanesinde yapılacağı bilgisini veren yetkililer, Hastane’de kardiyoloji uzmanının bulunduğunu ve yaptıkları çalışmalarla ihtiyaç duyulan efor cihazını hizmete soktuklarını belirttiler.

Yetkililerden gelen açıklamalar şu şekilde:

“Efor testi, kalp hastalıklarının erken teşhisi için yapılan bir uygulamadır. Uygulama, hastalarımıza anjiyo işlemi uygulamadan bir tanı koymamızı sağlayacak. Hastanemize kazandırdığımız bu cihaz sayesinde Salı ve Perşembe günleri hastalarımızı teste alacağız. Efor testi ile bir hastanın damar tıkanıklığının olup olmadığının erken teşhisi mümkün olmaktadır. Akçakoca Devlet hastanesinde bu hizmetin verilmesiyle vatandaşların başka il ve ilçelere gitmesine gerek kalmamıştır.”