Ege Mutfağının Enfes Mezeleri Akçakoca'da | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Ege Mutfağının Enfes Mezeleri Akçakoca’da

Bu haber 11 Mart 2017 - 16:58 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.

Akçakoca’nın köklü restoranlarından biri olan Akbey Restaurant, alışıldık Karadeniz mutfağı ve zengin balık mönüsüne Ege mutfağının eşsiz mezelerini de ekledi.

Restoran aşçılığında 34 yıllık bir tecrübeye sahip olan ve mesleğinin son 20 yılını Yunanistan’ın farklı adalarındaki et ve balık restoranlarında meze hazırlayarak geçiren Ahmet Seven Akbey balık restoranının mutfağına geçti.

Egenin iki yakasında yıllarca çalışıyor olmanın verdiği tecrübeleri Akbey restoranın müşterilerine damak zevki olarak aktaran Ahmet ustadan müşteriler ise oldukça memnun.

Ahmet ustanın meze sanatını öne çıkaran birkaç olmazsa olmazı var; Ege mutfağının çok çeşitli ara sıcak ve mezelerinde kullanılan yağ, Ege illerinden gelen halis sırma zeytinyağı olacak.

Bir de marketlerde satılan dondurulmuş hiçbir meze onun mutfağına girmeyecek.

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren işe koyulan Ahmet Seven usta, soğuk meze ve ara sıcak ürünlerinin tamamını kendisi hazırlıyor. Her gün 40’ın üzerinde meze çeşidi hazırlayan tecrübe abidesi ustanın yaptığı mezeler ise kulaktan kulağa yayılmaya başladı bile.