EMNİYETTEN AÇIKLAMA GELDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

EMNİYETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Bu haber 19 Ocak 2018 - 16:58 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Her gün yüzlerce insanın tedavi olmak için gittiği Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bahçesinde gece saatlerinde yaşanan ve 5 kişinin yaralandığı kanlı kavgaya ilişkin emniyetten yapılan açıklamada, 9 kişinin gözaltında alındığı bildirildi. Ayrıca olay yerinde yapılan incelemede 19 adet boş kovan bulunduğu açıklandı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bahçesinde yaşanan kanlı kavga ile ilgili Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden yazılı bilgilendirme yapıldı.

Açıklamada, 19 Ocak 2018 günü saat 01:30 sıralarında Kaynaşlı’da faaliyet gösteren bir içkili lokantada, müşteri olarak bulunan iki grup arasında karşılıklı darp ve bıçaklı kavga olayı meydana geldiğini bildirildi.

İşyerinde kavga eden grupların tedavilerini yaptırmak üzere Düzce Devlet Hastanesi bahçesine geldikleri esnada taraflar arasında tekrar kavga başladığı belirtildi.

Açıklama şöyle sürdü:

“Olaya Kaynaşlı İlçe Emniyet ekibi, hastane polisi, asayiş ekipleri ve devamında yeteri kadar il merkezinde bulunan ekiplerimizce müdahaleler yapılmış, şüpheli şahıslar etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Olay karışan şahıslardan, 1 adet 9 mm ruhsatsız Beratte tabanca, bir adet bıçak ele geçirilmiş, olay yerinde yapılan incelemede ise 19 adet kovan muhafaza altına alınarak 3 ticari taksi ve Devlet Hastanesi Acil Bölümüne yakın camda ise 4 mermi isabet ettiği tespit edilmiştir. 2 şüpheli şahsın ateşli silah ile 2 şahsın kesici alet ile yaralandığı, 1 şahsın ise kafasından darp edildiği tespiti ile birlikte toplam 9 şahıs yakalanarak hakkında adli soruşturma başlatılmıştır. Olayın tamamen birbirini tanıyan iki husumetli grup arasında karşılıklı olarak gerçekleştiği vurgulanırken, Düzce Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık ve güvenlik görevlilerine karşı herhangi bir olay meydana gelmemiştir. Gözaltına alınan şüpheli şahıslar ile ilgili adli soruşturma devam ediyor.” denildi.