EN MUTLU GÜNÜ ZEHİR OLDU | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

EN MUTLU GÜNÜ ZEHİR OLDU

Bu haber 31 Temmuz 2017 - 14:47 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Düzce Yayakbaşı Köyü’nde iddiaya göre; düğünde yedikleri yemekten zehirlenen aralarında damadın da bulunduğu 29 kişi hastaneye kaldırıldı.

Yayakbaşı Köyü’nde yapılan düğün merasimi hastanede bitti. Düğünde davetlilere tavuk eti, pilav, ayran ve tatlı ikram edildi. Ancak bir süre sonra damat ile çok sayıda davetli fenalaştı.

Edinilen bilgilere göre, dün Yayakbaşı Köyü’nde Ömer Yikit ve Nazlı Yikit’in düğün merasiminde dağıtılan tavuklu pilavdan yiyen damat Ömer Yikit ile Semra Ç., Recai Ç., Beyza Ç., Mevlüt Ç., Muhammet Ö., Cihan M., Osman M., Murat B., Enes B., Abdülsamet B., Ömer Y., Eyüp Y., Muharrem Y., İfalet Y., Ruhide Y., Eylül T., Rıza T., Dilek T., Ercan T., Buse T., Betül T., Esra T., Nalan A., Avni A., Sude A., Cengiz A., Gökmen E., isimli 27 vatandaş mide bulantısı şikayeti ile sabah saatlerinde çeşitli hastanelere başvurdu.

Hastaların başvurduğu sağlık kuruluşlarında zehirlendikleri tespit edildi. İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü zehirlenmenin neden olduğu düğünde dağıtılan yiyeceklerden incelemesi üzere numune aldı.