Esnaf Odaları Başkanları Vergi Dairesi Müdürü ile toplantı yaptı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Esnaf Odaları Başkanları Vergi Dairesi Müdürü ile toplantı yaptı

Bu haber 10 Ocak 2020 - 17:55 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Yeni yıla girmekle birlikte esnaflara borçları nedeniyle icra işlemi başlatan ve özellikle taşıyıcı esnafının araçlarına haciz koydurtan Vergi Dairesi’ne karşı, ilçenin esnaf odaları başkanları harekete geçti. 

Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nedim İşgören, Akçakoca Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Gürol Sarı, Akçakoca Demir ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hikmet Sarıoğlu ve Akçakoca Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Muammer Büyük, Vergi Dairesi Müdürü ile bir görüşme gerçekleştirdiler. 

Akçakoca esnafının ekonomik zorluklarını aktaran Oda başkanları, Vergi dairesinden haciz işlemleri yerine borç yapılandırmanın ve esnafı rahatlatmanın önemli olduğunu ifade ettiler. 

Edinilen bilgiye göre, Vergi Dairesi müdürünün yapıcı olduğu, esnafa yardımcı olacağını ifade ettiği ve esnafın borçlarının bir miktarını ödemesi durumunda kalan borcun yapılandırılacağı ve haciz işleminin kaldırılacağı yönünde irade beyanında bulunduğu öğrenildi. 

Esnaf Odaları başkanları ile vergi dairesi müdürlüğü arasında geçen olumlu görüşme sonrasında, Oda yönetimlerinin, durumu açıklayan mesajlarla üyelerini bilgilendirdiği de edinilen bilgiler arasında.