Evde Kal Akçakoca… Zor Günlerin Gizli Kahramanları Yardım Dağıtmaya Devam Ediyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Evde Kal Akçakoca… Zor Günlerin Gizli Kahramanları Yardım Dağıtmaya Devam Ediyor

Bu haber 24 Mart 2020 - 9:34 'de eklendi ve 2.118 kez görüntülendi.

 

 

Türk Kızılayı Akçakoca’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatıyor. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma birimi ile ortak çalışma yürüten Türk Kızılayı Akçakoca Şube Başkanlığı, ilçe merkezinde 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik ürünü paketlenmiş halde evlerine kadar götürüp teslim ediyor.

Akçakoca Şubesi Başkanı Özkan Öztürk, yaptığı açıklamada, ilçe merkezinde Kaymakamlık tarafından belirlenmiş ailelere yardım paketi gönderdiğini söyledi.

Virüs salgını korkusu nedeniyle dışarı çıkamayan ihtiyaç sahibi ailelere her türlü yardımın gönderildiğini belirten Başkan Öztürk, şunları söyledi:

“Ülkemizde virüsün yayılmasını önlemek için devletimiz bir dizi önlem aldı. Bu önlemler kapsamında 65 yaş üstü ve evden çıkamayan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Kaymakamlık ve Kızılay’ın ortak çalışmasıyla vefa destek grubu kurduk. Bu grup kamu idaresi, belediye yönetimi, Esnaf Odaları ve çok sayıda STK’sının içinde yer aldığı Vefa Destek Grubudur. Bununla birlikte bir ailenin şu anda var olan temel gıda maddeleri ile temizlik ürünlerinin olduğu paketler hazırladık. Bunları ilçe merkezinde dağıtmaya başladık.”