Fahriye Direk'in İddiası Kafaları Karıştırdı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Fahriye Direk’in İddiası Kafaları Karıştırdı

Bu haber 06 Aralık 2017 - 11:46 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Ak Parti Akçakoca İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ile ilgili belirsizlik sürerken, daha önce aday olduğunu açıklayan ve ardından sitem dolu paylaşımlar eşliğinde adaylıktan çekilen Fahriye Direk’ten kafaları karıştıran bir iddia geldi.

Ak Partinin ilçede kurucu üyelerinden biri olan ve yıllarca parti içinde aldığı sorumluluklarla çalışmalarına katılan Fahriye Direk,  kadın adayların ilçe teşkilatına kendilerini anlattıkları toplantı haberinin altına ilginç bir yorumda bulundu.

4 kadın adayın ilçe yönetimine kendilerini ifade ettikleri toplantının sayfalarımızda haber yapılmasının ardından, habere yorum yapan Fahriye Direk, başkan olacak kadının önceden belli olduğunu, yapılan işlerin formaliteden ibaret olduğunu ima eden açıklamalar yaptı.

 

 

Fahriye Direk’in yaptığı yorumlara bakıldığında, ilçe kadın kolları başkanı adayı yapılacak olan ve ismi daha önceden belirlenmiş olan aday Lehuza Sarıca.

Zira, Lehuza Sarıca’nın Meral Küçük Çalışkan’ın başkan yapıldığı dönemde Çalışkan’a rakip olduğu bilindiğinden sözü edilen adayın da Sarıca olduğu aşikâr.

Direk’in ”atı alan Üsküdar’ı geçti” iddiasına göre Lehuza Sarıca zaten başkanlığa getirilecek fakat bu arada sadece bir takım formaliteler yerine getirilecek.

Fahriye Direk’in iddiaları ne ölçüde doğrudur bilinmez ama, doğru olan  bir şey varsa o da kadın kolları yönetiminin oluşumunun gereksiz formalitelerle uzatıldığı ve ana kademe ile gençlik kolları kongrelerine rağmen kadın kollarında hâlâ bir sonuca varılamadığı gerçekliği.