Federasyon Başkanı Akçakoca'da! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Federasyon Başkanı Akçakoca’da!

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 18:08 'de eklendi ve 3.872 kez görüntülendi.

Kars – Ardahan – Iğdır (KAI) Dernekleri Ankara Federasyonu Başkanı Erdoğan Yıldırım, Akçakoca’da bulunan Karslı hemşehrilerinin dernek yönetimine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Düzce Karslılar Derneği Başkanı Yalçın Top ve Düzce’de görev yapan 2 bürokrat ile birlikte Akçakoca’yı ziyaret eden Federasyon Başkanı Yıldırım’ı, Akçakoca Karslılar Derneği Başkanı Fahrettin Kaya ve dernek eski başkanı Naim Top ağırladı.

Bünyesinde onlarca hemşehri derneğini barındıran Ankara KAI Federeasyonu başkanı Yıldırım’ın ziyareti hemşehri kurumları arasındaki dayanışma bağlarını güçlendirmek amacı taşırken, yapılan toplantıda, Akçakoca Karslılar Derneği’nin de Federasyon içinde temsil edilmesinin hukuki ve örgütsel yanı konuşuldu.

Toplantıda, Türkiye’de hemşehri dernekleri olarak en yaygın konumda olan Karslıların daha geniş platformlarda buluşmaları ve STK yapılanması içerisinde güçlü bir şekilde temsil niteliğine sahip olması gerektiğine vurgu yapılırken, yöresel – kültürel değerlerini koruma ve yeni kuşaklara öğretip aktarma noktasında birlikte yapılması gereken çalışmalara değinildi.

Federasyon Başkanı Erdoğan Yıldırım’ın şirketlerinin Türkiye iş dünyasında oldukça yüksek bir konumda olması, kendisinin TOBB içerisinde yetkili bir pozisyonda bulunması hasebiyle, Akçakoca’da yapılması muhtemel yatırımlar üzerine de fikir alış verişinde bulunuldu.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde otelcilik, turizm, inşaat ve enerji sektörlerinde iş yapan başkan Yıldırım’a Akçakoca’nın marka değerini yükseltecek bir proje teklifinde bulunan Akçakoca Karslılar Derneği Başkanı Fahrettin Kaya’ya, Yıldırım’ın cevabı müspet olunca, başta aqua park olmak üzere Akçakoca’nın marka değerini yükseltecek birkaç proje üzerine etraflıca konuşmalar yapıldı.

Önümüzdeki günlerde Karslı heyetin belediye başkanı Okan Yanmaz ile bu konularda görüşmeler yapacakları ve görüşmelerin seyrine göre Akçakoca’da yüksek bütçeli bir yatırımı hayata geçirecekleri öğrenildi.

.

 

 

 

 

 

.