Gönül İnceoğlu İşgören Akçakoca Kurucu ilçe Başkanı Oldu | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Gönül İnceoğlu İşgören Akçakoca Kurucu ilçe Başkanı Oldu

Bu haber 21 Ekim 2020 - 15:09 'de eklendi ve 3.568 kez görüntülendi.

DEVA Partisi Akçakoca kurucu İlçe Başkanlığına, Gönül İnceoğlu İşgören getirildi. ‘Kadın eli değmiş gibi siyasete dokunmak gerek’ sözlerinin sahibi, Gönül İnceoğlu İşgören, DEVA Partisi kurucu ilçe başkanı oldu.

Uzun yıllar AK Parti Akçakoca ilçe teşkilatında aktif siyaset yapan, belediye meclis üyeliğinin yanı sıra 2015 yılında yapılan genel seçimlerde AK Parti’den Milletvekili aday adayı da olan Gönül İnceoğlu İşgören, Ali Babacan’ın kurucusu olduğu DEVA Partisi saflarına katıldı.

Siyasette nezaket içeren üslubu ve incelikli ifade tarzıyla alışılmış politikacıların dışında bir profil çizen İşgören’in aktif siyaset yaparken sarf ettiği ‘Kadın eli değmiş gibi siyasete dokunmak gerek’ sözleri, hafızalardaki tazeliğini hala koruyor.

Siyasi otoriteler, politik birikimlerine, geçmiş dönemlerde yaptığı belediye meclis üyeliği ile yerel yönetim tecrübelerini de ekleyen İşgören’in naif karakter yapısı ve yüksek lisans düzeyinde akademik öğrenim almasının da etkisiyle, DEVA Partisi ilçe başkanlığı ile Akçakoca siyasetine ayrı bir renk ve nezaket katacağını belirttiler.

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz’dan ilçe başkanı yetki belgesini alan Gönül İnceoğlu İşgören’in, önümüzdeki günlerde ilçe teşkilatını oluşturması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

.