HACI AHMET SOLAK KÖPRÜSÜ'NÜN HALİ İÇLER ACISI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

HACI AHMET SOLAK KÖPRÜSÜ’NÜN HALİ İÇLER ACISI

Bu haber 03 Haziran 2018 - 12:25 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Akçakoca Çuhallı deresi üzerindeki Otel Akçakoca’nın arka tarafında, yıllar önce eski belediye başkanı Erol Solak’ın amcası tarafından yaptırılan köprünün son görünümü içler acısı bir halde.

Dikey korkuluklarının alçıları dökülmüş olan köprünün yıllar içerisinde çürüdüğü ve inşaat demirlerinin ortaya çıktığı görüldü.

Ayrıca daha önceleri kopan çelik halatların yerine takılmadığı da fark edilirken, köprünün tam ortasındaki bölmede çukurlaşma meydana geldiği ve yayaların bu çukur noktadan geçmeye çalışırken çekindikleri dikkatleri çekti.

Köprünün merdiven kısmındaki mermerlerin kopmuş vaziyette bulunduğu, köprü çevresine dökülen çöp yığınlarının görüntüsünün ise yakışıksız kaldığı dile getiriliyor.

Otların ve dikenlerin köprü çevresinde oluşturduğu bakımsızlık görüntüsünün derhal ortadan kaldırılmasını isteyen bölge sakinleri, köprüde zamanla meydana gelen deformasyona karşı boyama ve onarım çalışmalarının yapılmasının ve halihazırda oluşan görüntü kirliliğinin Ramazan Bayramı öncesinde ortadan kaldırılmasının zorunlu olduğunu söylediler.