HALEN DEVREYE GİRMEDİ! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

HALEN DEVREYE GİRMEDİ!

Bu haber 05 Kasım 2018 - 10:51 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

 Düzce kamuoyunda çeşitli spekülasyonlara yol açan ve ne zaman uygulamaya gireceği konusunda çeşitli görüşlerin ortaya atıldığı Elektronik Denetleme Sistemi (EDS)’nin henüz devreye girmediği öğrenildi

Düzce Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında gerekli kurulum çalışmalarını uzun süre önce tamamladığı ve 2015 yılında Düzce Belediye meclisinde alınan kararla Düzce’nin 27 noktasına konuşlandırılan EDS’lerin halen devreye girmediği bilgisine ulaşıldı.

 “Devreye girdi, girecek” derken üzerinden 2 yıl geçen ve kamuoyunda tepkiyle karşılanan EDS uygulamasında tüm hazırlıkların tamamlanmasına rağmen sistemin devreye girmemesi çeşitli görüşlerin ortaya çıkması sürücüler de kafa karışıklığına neden olmayı sürdürüyor.  

Konuyla ilgili yetkililerden aldığımız bilgilere göre, EDS’lerin devreye girmesinin öncesinde gerek bilbordlar üzerinden gerek yazılı ve sözlü bilgilendirmelerin yapılacağı, hali hazırda şu an için EDS’lerin devreye girmediği öğrenildi.

EDS’ler de deneme çalışmalarının devam ettiği de öğrenilirken, çalışmaların bitmesiyle birlikte kamuoyu ile paylaşımda bulunulacağı da gelen bilgiler arasında yerini aldı.