"HAYATA BAĞLAN" PROJESİYLE UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTILAR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

”HAYATA BAĞLAN” PROJESİYLE UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTILAR

Bu haber 01 Aralık 2017 - 14:40 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Akçakoca ve Bölgenin En Aktif Ve Ürettiği Sosyal Sorumluluk Projeleri İle Dikkat Çeken GAİD (Genç Akçakoca İletişim Derneği) Yeni ve Çok Önemli Bir Projeyi Daha Hayata Geçiriyor.

Topluluk üyeleri gençler  son yılların en büyük tehlikesi ve giderek  özellikle çocukları ve gençleri hedef alan uyuşturucu ile mücadele etmek için kolları sıvadılar.

“Hayata Bağlan” adı altında bir proje hazırlayan ve alt yapısını oluşturduktan sonra, yetkililerle görüşmelere başlayan GAİD Atmosfer Topluluğu Kaymakam Yasin Öztürk’ü ziyaret ederek proje hakkında bilgilendirmede bulunarak desteklerini istediler.

Kaymakam Öztürk’e grup adına bilgilendirmede bulunan koordinatör Caner Oğuz amaçladıklarının,  madde bağımlılığı ve uyuşturucu madde kullanımına karşı bölgede yaşayan gençleri, kullanıma nasıl başlandığı ne gibi tuzaklar kurulduğu konularında hem bireyi hem de aileleri bilgilendirmek, konu ile ilgili kurumlarla işbirliği yapmak ve bu birimlerin sunum yapmasını sağlamak, uyuşturucudan uzak tutacak bilimsel, kültürel , sanatsal ve sportif organizasyonlar düzenleyerek gençleri buralara yöneltmek olduğunu anlattı.

Gençlerin bu girişimini çok anlamlı ve takdire şayan bulduğunu belirten Kaymakam Öztürk “ Her türlü desteği veririz. Vatandaşlarımızı, özellikle küçükleri ve gençleri bu illetten uzak tutmak için yapacağınız çalışmaları önemsiyoruz ve  gereken desteği sağlarız” dedi.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.