HAYTAP temsilcisinden çivili tahtaya müdahale | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

HAYTAP temsilcisinden çivili tahtaya müdahale

Bu haber 19 Şubat 2020 - 17:12 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

 

 

Düzce’de Eski Sanayi Çarşısında bulunan bir işyerinin kepenkleri üzerine, güvercinler konmasın diye çekilen çivili tahta haberimizin ses getirmesi üzerine, HAYTAP Düzce il temsilcisi Neşe Perihan Kulak, Çarşı’ya giderek sorunu yerinde inceledi. 

Haberde, bir dükkanın kepenklerinin üzerine çivili tahta çakan esnaf yüzünden, o bölgede yuvası olan anne güvercinin, yavrusunu beslemek için girip çıkmak zorunda kaldığı çivili alanda yaralandığı görülmekteydi.

Haber üzerine bugün öğle saatlerinde sözü edilen dükkana giden Neşe Perihan Kulak, tadilatta olduğu söylenen dükkanın  sahibine uzun aramalardan sonra ulaşabildi.

Telefonla ulaştığı dükkan sahibiyle daha sonra dükkan önünde buluşan Kulak, esnafa, kuşlar konmasın diye yapılan bu uygulamanın suç olduğunu, kaldırılmadığı taktirde hukuksal yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

İsminin Hayri olduğu öğrenilen esnaf ise bu uygulamayı tadilat nedeniyle yaptığını ve suç olduğunu bilmediğini söylerken, vicdansızlıkla anıldığı için çok üzgün olduğunu ifade etti.

Çivili düzeneği derhal kaldırtacağını da belirten sanayi esnafı, bu çivili aparatların hazır bir şekilde marketlerde satıldığının da bilgisini verdi.

Düzce HAYTAP temsilcisi Neşe Perihan Kulak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu tür aparatların marketlerde satılıyor olmasının da suç teşkil ettiğini ifade ederken, Düzce DKMP’den yetkili Selçuk Merve Çömeten’e konuyla ilgili bilgileri verdiğini, özellikle bu konuda marketlerin de denetlenmesi gerektiğini kendisiyle paylaştığını sözlerine ekledi.