HAZİRAN SEÇİMLERİNİ EN DOĞRU BİLEN ANKET FİRMASI AÇIKLADI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

HAZİRAN SEÇİMLERİNİ EN DOĞRU BİLEN ANKET FİRMASI AÇIKLADI

Bu haber 30 Ekim 2018 - 22:24 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

ORC Araştırma Şirketi sahibi Mehmet Murat Pösteki, AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlere ayrı olarak girecek olmalarını değerlendirdi.

İttifaksız yerel seçimde AK Parti’nin oylarını kaybetmeyeceğini aksine artıracağını söyleyenleri eleştiren Pösteki, ‘Analizleri ve araştırma sonuçlarını gördükçe hayretler içerisinde kaldım’ ifadelerini kullandı. Pösteki, bazı illerdeki olası sonuçları elindeki son anketin verilerine göre değerlendirdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin geçen hafta gerçekleşen grup toplantısındaki açıklamasının ardından AK Parti ile yerelde ittifakın sona ermesiyle birlikte, analizler de yeniden yapılmaya başlandı.
Bazı anketçiler bu durumun AK Parti’ye yarayacağını ifade ederken bazıları ise MHP ile ittifak olmadan girilecek bir yerel seçimde özellikle İstanbul ve Ankara’nın risk taşıdığını dile getiriyor.

Yerel seçimlerle ilgili olarak ORC Araştırma Şirketi sahibi Mehmet Murat Pösteki’den de bir açıklama geldi. İttifaksız yerel seçimin AK Parti’ye yarayacağı, MHP’ye yaramayacağı şeklindeki ifadeleri hayretler içerisinde takip ettiğini dile getiren Pösteki, elindeki sonuçlara göre MHP’nin kazanmasının olası olduğu iller ve AK Parti için risk taşıyan illeri değerlendirdi.