HUZUREVİ SAKİNLERİNİN PERFORMANSINA AYAKTA ALKIŞ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

HUZUREVİ SAKİNLERİNİN PERFORMANSINA AYAKTA ALKIŞ

Bu haber 21 Temmuz 2018 - 9:08 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.

Akçakoca yaşlılar Konukevi nin hazırlamış olduğu 7 den 70’e Gönül Köprüsü tiyatro gösterisi Öğretmenevi salonunda sahnelendi.

Saat 19.00’da Akçakoca Öğretmenevi’nin konferans salonunu dolduran yüzlerce vatandaş oyunu beğeniyle izlerken, Konukevi sakinlerinin usta tiyatroculara taş çıkartan performansı ise sık sık alkışlandı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve  Halk Eğitim Müdürü Hasan Yalılı’nın eşleri ile izlediği oyuna Ak Parti İlçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Gösteriyi izlemeye gelemeyen MHP Düzce milletvekili Ümit Yılmaz’ın, temsilci olarak eşini Düzce’den gönderme nezaketini göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

Katılımcıların kahkahalarla izlediği, Oflu ile Kayserili, Hülya ile Mustafa, Pazarlamacı, Elazığ Otobüsü, Köylü ve Şehirli skeçlerini başarıyla dramatize eden Musa Çalışkan, Selahattin Akçay, Muhammed Baş, Hülya Güngören, Mustafa Kocabaş, Derya Çolpan, Ceyhun Yılancı, Nermin Alpay, Nurdan Toker, Tülay Yaman, Mehmet Göde, Nuray Güner, Ali Uzman ve Hale  Yılmaz başarılı performanslarıyla ayakta alkışlandılar.

Kızılay kuruluşu ve yardımının dramatize edildiği final sahnesinde Akçakoca’nın yakından tanıdığı iki isim Mehmet Göde ve Nuray Güner in yardım alarak sahneye çıkmaları salonda duygusal anların yaşanmasına neden olurken, bu duygusallık karşısında izleyiciler desteklerini alkışlarla verdiler.

 

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Kurum Müdürü Mustafa Çakır’ı ve oyuncuları tek tek  tebrik ederken şu ifadeleri kullandı:

“Hayatımda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Bir ihtiyacınız olduğunda bugüne değin olduğu gibi bundan sonra da her türlü imkanımızla yanınızdayız”