İGM TOPLANTILARI BAŞLADI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

İGM TOPLANTILARI BAŞLADI

Bu haber 04 Aralık 2017 - 14:23 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Aralık ayı toplantılarına başlayan Düzce İl Genel Meclisi’nin ilk birleşiminde 2017 yılı içerisinde özel idare tarafından kaynak aktarılan yatırımlara yönelik üyeler bilgilendirildi.

Buna göre; yeni bina inşa etmek yerine mevcut binada onarım yapılması kararı alınan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun onarımına 199 bin TL harcanırken, Kaynaşlı’daki ağırlıklı turizm yatırımlarına ise toplam 345 bin TL kaynak aktarıldığı bildirildi.

Düzce İl Genel Meclisi Aralık Ayı Toplantıları Birinci Birleşimi bugün İGM Başkanı Dursun Çakır başkanlığında gerçekleştirildi. Bir çok gündem maddesinin ilgili komisyonlara havale edildiği aralık ayının ilk toplantısında geride kalan aylarda yapılan bazı yatırımlar ve bu yatırımlara harcanan rakamlar hakkında meclise bilgi verildi.

Kültür Mahallesi’nde bulunan ve fiziki olarak sıkıntılar yaşanan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’na sıfırdan bir bina inşa etmek yerine mevcut binanın onarılması yönündeki komisyon raporunun meclisten geçmesi üzerine başlatılan onarım çalışmalarına 199 bin TL harcandığı açıklandı.

Yaklaşık 350 bin TL harcanan Kaynaşlı ilçesindeki turizm ile ilgili yapılan çalışmalar ve yatırımlar hakkında ise şu bilgiler verildi:

“Topuk Yaylası ve Samandere yol yapım projesi 100 bin TL, Saz Köyü Çevre Düzenleme Projesi 50 bin, Karaçalı Piknik ve Mesire Yeri Peyzaj Projesi 20 bin, Yeşiltepe Köyü Piknik Spor Alanı 50 bin, Girgin Çayırı Piknik ve Mesire Alanı Çevre Düzenleme 50 bin, Kaynaşlı Belediye Park ve Bahçe Düzenlemesi 50 bin ve son olarak Kaynaşlı İlçe Halk Kütüphanesi Bakım Onarım Projesi’ne 25 bin TL kaynak aktarıldığı tespit edilmiştir.”