İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Bu haber 04 Temmuz 2018 - 16:40 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan bir yazılı açıklama ile Akçakoca liselerindeki kontenjan sayıları belirtilmiş olup, yapılan kontenjan düzenlemesinin Bakanlık tarafından hazırlandığına vurgu yapıldı.

Yapılan yazılı açıklamada, 2017-18 eğitim öğretim yılında Anaokulu ve anasınıfları hariç Akçakoca’nın öğrenci sayısının 5.237, 8.sınıf öğrenci sayısının 455 olup, 376 öğrencinin LYS sınavına girdiği ve 79 öğrencinin de girmediğine dikkat çekiliyor.

Açıklamada şu rakamlar paylaşılmış:

Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortaöğretim okullarımıza kontenjanları: Sosyal Bilimler Lisesi……………. 90  (20 öğrencinin dışarıdan geleceği tahmin edilmiştir.)

Anadolu Lisesi……………………… 60

Barbaros Anadolu Lisesi………… 90

Anadolu İmam Hatip Lisesi……… 70

Süha Güven MTAL …………………60   (20 öğrencinin dışarıdan geleceği tahmin edilmiştir)

Piri Reis MTAL……………………… 60

Fedai Karabıyık MTAL …………….30

Nene Hatun MTAL …………………..30

Toplam 520 olarak belirlenmiş, 40 öğrencinin dışarıdan geldiği, 50 öğrencimizin de dışarıdaki okulları tercih edip gitmesi düşünüldüğünde okul kontenjanlarında bir sorun yaşanmayacağı planlanmıştır.

Ancak bakanlığımızın e-okul sistemi üzerinden okullardaki derslik sayılarına göre kontenjan belirlenmesi yapıldığından sayılar yüksek çıkmıştır.

Sınavla öğrenci alan Sosyal Bilimler Lisesi’nin kontenjanı Bakanlık tarafından 90 olarak belirlenmiş olup, okullarımızın kontenjan girişlerini yaptıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı düzeltmeler den sonra, sınavla öğrenci alan Sosyal Bilimler Lisesi ve sınavsız öğrenci alacak okullarımızın toplam kontenjan sayısı 620’dir.