İLK SIRA ZAFER TEBER'İN GİBİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

İLK SIRA ZAFER TEBER’İN GİBİ

Bu haber 19 Mayıs 2018 - 21:10 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Milletvekili adayları listelerine yarın son şeklininin verileceği CHP’de, Gürsel Erol’un Elazığ’dan adaylığının kesinleşmesinin ardından, iki ilin daha adaylarının büyük oranda netleştiği öğrenildi.

CHP’de yarın MYK ve PM toplantısının ardından listelere son şekli verilecek. CHP’de ilk olarak Elazığ adayı belirlenmişti. CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, bu kez Elazığ’dan birinci sıradan aday gösterildi. Erol, çalışmalarına başladı.

DÜZGÜN HABER’in CHP Kulisleri’nden edindiği bilgiye göre, Düzce’nin adayının da kesinleştiği öğrenildi. 2015 seçimlerinden Düzce’den aday gösterilen ve çok az bir oyla seçimleri kaybeden Zafer Teber’in yeniden aday gösterileceği öğrenildi.

ZAFER TABER KİMDİR?

1960’ta Düzce’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Düzce’de tamamladı. Üniversite eğitimi için gittiği Ankara’da İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde Yönetim Bilimleri bölümünü bitirdi. 1985 senesinde askerliğini Edirne Uzunköprü’de yedek subay olarak tamamladı.
1987’de beyaz eşya sektörünün öncü firmalarından birinde çalışma hayatına başlayan Teber, 1989’da şef, 1992’de de Türkiye’nin en genç bölge müdürü oldu. Sırasıyla İç Anadolu, Trakya ve Marmara bölge müdürlüğü yaptı. Satış koordinatörlüğüne kadar yükseldi. Evli ve 2 çocuk babası olan Zafer Teber, 7 Haziran 2015 seçimlerinde siyasete aktif olarak adım attı. Elini taşın altına koydu ve CHP’nin çok uzun yıllardır vekil çıkaramadığı Düzce’den önseçimde 1. Sırada çıkarak aday oldu. Düzce’de tanınan, sevilen ve tüm çevrelerin takdirini toplayan Teber, 2015 seçimlerinde CHP’nin oylarını ikiye katladı. CHP kulislerinden aldığımız bilgiye göre 24 Haziran seçimleri için CHP’nin 1. Sıra adayı kesin olarak Zafer Teber. Bu seçimi ile yıllar sonra CHP’nin Düzce’den milletvekili çıkarma ihtimalinin yüksek olduğu ifade ediliyor.