İNÖNÜ PARKI İHALEYE ÇIKIYOR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

İNÖNÜ PARKI İHALEYE ÇIKIYOR

Bu haber 13 Ocak 2018 - 11:01 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

Düzce Belediyesi Ocak Ayı 2.Birleşimi’nde aralarında İnönü Parkı’nın da bulunduğu Düzce Belediyesi’ne ait 56 taşınmazla ilgili karar verildi. Taşınmazların kiralama ihalesine ilişkin belediye encümenine yetki verildi.

2016 yılının Temmuz ayında düzenlenen Düzce Belediye Meclisi Toplantıları 2. Birleşimi’nde AK Partili belediye meclis üyelerinin önergesi ile AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Cahit Aydın’ın 10 yıllığına yeniden işletme hakkı kazandığı İnönü Parkı incelemeye takılmış, müfettişler ihale verilmesi ile gereken İnönü Parkı’nın kira süresinin mevzuata aykırı olarak uzatıldığını tespit etmişti.

Mahkemeye taşınmasının ardından hukuki süreç sonunda ihaleye çıkarılması için önünde herhangi bir engelin bulunmadığı İnönü Parkı ve Düzce Belediyesi’ne ait 55 taşınmaz ile ilgili karar verildi.

Düzce Belediyesi Ocak Ayı 2.Birleşimi’nde görüşülen en önemli konulardan biri taşınmazların kiralama ihalesi hakkında belediye encümenine yetki verilmesi oldu.

Düzce Belediyesi’ne 30 hal tesisi, 2 büfe, 4 park, 1 sosyal tesis, 1 terminal, 1 garaj, 1 otopark, 1 dükkan ve 1 arsa olmak üzere 56 taşınmazın kiralama ihalesi ile ilgili encümene yetki verildi.