İnternetten en çok bebek bezi alıyoruz! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

İnternetten en çok bebek bezi alıyoruz!

2016 yılında Türk halkının online alışveriş verileri gerçekten de çok ilginç bilgiler içeriyor. Hepsiburada tarafından hazırlanan raporun yıldızı bebek bezleri!

Bu haber 07 Şubat 2017 - 17:07 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.

Türkiye’nin popüler e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada, 2016’da Türk tüketicisinin online alışveriş tercihlerini açıkladı.

İnternetin yıldızı bebek bezleri oldu

Hepsiburada platformunun 2016 verilerine göre, Türk halkının internet üzerindeki birinci tercihi Teknoloji ürünleri olurken, bu ürünler arasında ilk sıraya akıllı telefonlar ve cep telefonu aksesuarları yerleşti.

İnternetten yapılan alışverişlerde 2016’nın sürprizi ise bebek bezi oldu. Önceki yıllarda daha çok marketlerden alınan bebek bezi geçen sene hızla artan bir oranda internetten alınmaya başlandı.

Erkekler en çok el halteri siparişi verirken kadınlar pilates ile ilgili ürünleri tercih etti. Tüm bunlara ek olarak, Ebru Şallı’nın pilates eğitimi, film kategorisinde en çok satılan ürün oldu.

2016 verileri içinde en ilginç sonuçsa daha çok kadınların ilgi gösterdiği moda ürünleri söz konusu olduğunda, erkekler kadınlardan fazla alışveriş yaptı. Erkekler moda ve kişisel bakım ürünlerinde en çok kol saati ve göbek korsesi satın alırken kadınlar en çok, saç düzleştirici, epilasyon cihazları ile göğüs dikleştirici bantlara rağbet gösterdi.