İşadamı Pandul ve Başarılı Eğitim Kurumu Akçakoca'ya Yabancı Dil Okulu Kazandırıyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

İşadamı Pandul ve Başarılı Eğitim Kurumu Akçakoca’ya Yabancı Dil Okulu Kazandırıyor

Bu haber 18 Temmuz 2020 - 10:52 'de eklendi ve 3.321 kez görüntülendi.

Pandul İnşaat’ın sahibi işadamı Abdülkadir Pandul, Akçakoca için önemli bir ihtiyaç olan yabancı dil eğitim okulunun açılması için elini taşın altına koydu.

Alanında uzman olan bir eğitim kurumu ile ortak bir projeye imza atan Pandul, Akçakoca’da başta İngilizce ve Arapça olmak üzere, yabancı dil üzerine eğitim verecek bir okulun kurulmasına ön ayak oldu.

Yabancı dil okulunun kurulması için gerekli olan binayı söz konusu firmaya tahsis edecek olan Pandul, turizm şehri olan Akçakoca’nın önemli bir eksikliğini de gidermiş oldu.

Pandul’un tahsisi ettiği çok katlı binada, yabancı dil okulu için gereken çalışmalara start verilirken, yabancı dil öğretmenlerinin ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinden gelen tecrübeli öğreticiler olduğu öğrenildi.

Günümüz koşullarında yabancı dil bilen gençlerin hem iş bulma aşamasında hem de mesleki kariyerlerinde daha hızlı yükseldikleri biliniyor. Akçakoca gençlerine, hayata atılma serüvenlerinde önemli bir avantaj sağlayacak olan yabancı dil okulunun açılışının ise Eylül ayına yetiştirilmeye çalışıldığı belirtildi.