İŞTE KAPALI KÖY YOLLARI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

İŞTE KAPALI KÖY YOLLARI

Bu haber 24 Aralık 2017 - 13:15 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Düzce’de Cuma gecesi etkisini arttıran kar yağışı sonucunda 50 köy yolu ulaşıma kapandı. Ekiplerin devam eden karla mücadele çalışması sonucu kapalı köy yolu sayısı 15’e düştü.

Akçakoca’da araç lastiklerine zincir takmadıkları için köye giriş yolunu kapatan araçlar nedeniyle Kurukavak ve Küpler köy yolları da kapalıydı.

Akçakoca Kaymakamlığına bağlı ekiplerin müdahalesiyle araçlar mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı ve iki köyün yolu da açıldı. 

Düzce’de hava tahminlerine göre beklenmeyen kar yağışı cumayı cumartesiye bağlayan geceden itibaren etkisini sürdürüyor. Düzce’nin yüksek kesimleri Kaynaşlı ve Yığılca başta olmak üzere şehir merkezinde ise Kalıcı Konutlarda kar yağışı etkisini daha yoğun gösterdi.

İki gündür şehri etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle toplamda 50 köy yolu ulaşıma kapandı. Özel idare ekiplerinin yolların açılmasına ilişkin yürüttüğü yoğun çalışma sonucunda 35 köy yolu açıldı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Cumayeri’nde Esentepe, Yeşiltepe ve Kızılüzüm; Gölyaka’da Yunusefendi, Saçmalıpınar ve Muhabdede; Gümüşova’da Dedüzü, Pazarcık, Yeşilyayla ve Ardıçdibi; Kaynaşlı’da ise Çatalçam, Altunköy ve Hacıazizler Köyü olmak üzere 15 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu ve il genelinde 42 ekip ile 39 iş makinasının yol açma çalışmalarına devam ettiği bildirildi.