İTTİFAK İÇİN GÖZLER HER İKİ İLÇE BAŞKANINDA | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

İTTİFAK İÇİN GÖZLER HER İKİ İLÇE BAŞKANINDA

Bu haber 28 Aralık 2018 - 17:37 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

CHP ve İYİ Partinin Düzce İl Başkanlarının ortak imzasıyla bugün yayınlanan bir açıklama ile Düzce’de Belediye seçimlerine yönelik ittifakın olacağına dair müjde verildi.

Yapılan bu açıklama İYİ Parti ve CHP seçmenlerini umutlandırırken gözler İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum ile CHP İlçe Başkanı Ömer Başar’a çevrildi.

Bilindiği üzere her iki partinin genel merkez yönetimleri tarafından ittifaka yönelik olumlu rüzgarların estiği günlerde, Fikret Albayrak’ın CHP’nin adayı olarak açıklanması ve akabinde İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum’un Akçakoca’da aday çıkartacaklarını söyleyerek ittifaktan uzaklaşıldığını ima etmesi üzerine siyasi hava soğumuş ve yerelde ittifakın olmayacağı görüşü hakim hale gelmişti.

İl Başkanlarının bugün yaptıkları ortak açıklamada ise Düzce’de ittifak çalışmasının ete kemiğe bürüneceği öngörülürken, yaşanan bu gelişme Akçakoca’da her iki parti seçmenini umutlandırdı.

Gözler bu saatten sonra her iki ilçe başkanının ittifaka yönelik yapacakları görüşmelerde ve yürütecekleri çalışmalarda olacak.

İlçe kamuoyunun ortak kanaati ise İYİ Parti ve CHP ittifakının ortak adayının Akçakoca’da Belediye Başkanlığını kazanacağı yönünde.