İYİ PARTİ'DE BAŞVURULAR 1 ARALIK'TA BAŞLIYOR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

İYİ PARTİ’DE BAŞVURULAR 1 ARALIK’TA BAŞLIYOR

Bu haber 21 Kasım 2018 - 12:40 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Partisinin aday adaylığı süreci ile ilgili bilgiler veren İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, resmi başvuruların 1 Aralık’ta alınmaya başlanacağını ve sürecin 15 Aralık’ta sona ereceğini belirtti.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli  İdareler Seçimleri ile ilgili partisinin aday adaylığı takvimini açıkladı. 

Yerel seçimlerde partisinden adayı adayı olacaklar için süreci değerlendirerek açıklamasına başlayan Er, “Mahalli idareler seçiminin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacağı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğü girdi. İYİ Parti olarak bizde sürecin nasıl işleyeceğini aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımız için açıklıyoruz. Görev yaptıkları yerden aday adayı olacak il ve ilçe teşkilat başkanı ve yönetim kurulu üyelerimizin 1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 17.00’a kadar görevlerinden istifa etmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Yasaya göre milletvekilleri, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ile muhtarların mahalli idareler seçimlerinde adaylıklarını koyabilmesi veya aday gösterilebilmesi için istifa etmesine gerek olmadığını anımsatan İl Başkanı Er, İYİ Parti’de aday adaylığı için resmi başvuruların 1 Aralık’ta alınmaya başlanacağı ve sürecin 15 Aralık’ta sona ereceğini belirtti.