'KAÇAK AV' DENETİMİNDE ORTAYA ÇIKTI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

‘KAÇAK AV’ DENETİMİNDE ORTAYA ÇIKTI

Bu haber 09 Ağustos 2017 - 12:27 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

Düzce’de su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla denetimler sürüyor. Bu çerçevede Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ile Düzce İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Hasanlar Baraj Gölü, Efteni Gölü, Aksu Deresi ve Büyük Melen Çayı’nda iç su denetimi ve Akçakoca’da ise Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli eşliğinde deniz denetimleri gerçekleştirildi.

Su ürünleri mühendisleri 4 gün boyunca denetim yaptı

Bolu ve Ankara İl Müdürlüklerinden temin edilen 2 tekne ile 1-4 Ağustos 2017 tarihleri arasında çok sayıda su ürünleri mühendisinden oluşan ekiple yapılan kontroller hakkında yazılı bir açıklamada bulunan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, “Yapılan denetimler sonucunda; yasa dışı avcılıkta kullanılan 42 adet 20 km uzunluğunda balık ağı ile 2 adet pintere el konulmuş ve algarna ile kaçak avcılık yapan 2 tekneye idari para cezası uygulanmıştır. İlimiz su ürünleri av sahalarında il müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülmekte olan kontrol faaliyetleri artarak devam edecektir. Ticari ve amatör su ürünleri avcılığı yapan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları hem kendi menfaatleri hem de su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır.” ifadelerini kullandı.

Bu İçerik Öncü Habere Aittir. www.oncurtv.comhttp://www.oncurtv.com/yerel-haber/kacak-av-denetiminde-ortaya-cikti-h128249.html

Öncü Haber