Kale Yoluna Asfaltının Yapımında İl Özel İdaresi'nden Belediye'ye Büyük Destek | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kale Yoluna Asfaltının Yapımında İl Özel İdaresi’nden Belediye’ye Büyük Destek

Bu haber 23 Eylül 2020 - 14:39 'de eklendi ve 4.433 kez görüntülendi.

Akçakoca turizminin en önemli uğrak yerlerinden biri olan Tarihi Ceneviz Kalesi’ne çıkan yolun asfalt kaplaması bugün itibariyle başlatılırken, asfalt işini yürüten belediyeye en büyük desteğin İl Özel İdaresi tarafından verildiği öğrenildi.

Sabah saatlerinde başlayan ve Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın bizzat başında yer aldığı çalışmaları öğleden sonra ise Kaymakam bey ve İGM üyeleri ziyaret ettiler. 

İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk’ün incelemesine Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ve Ak Parti’nin Düzce İGM üyesi Mustafa Ezer eşlik etti. 

Kale yoluna yapılan asfaltın toplam tutarının 600 bin lira dolayında olduğu öğrenilirken, bu paranın 175 bin liralık kısmının Belediye bütçesi ile geriye kalan 425 bin liralık kısmının ise İl Özel İdare bütçesiyle karşılandığı öğrenildi.

Özel İdare’nin Belediye’ye verdiği desteklere aracı olan Ak Parti ilçe başkanı Esvet Sarıoğlu ve Ak Parti İGM üyesi Muztafa Ezer, ilçeye kazandırılan yatırımlardan son derece mutluluk duyduklarını, bugüne değin olduğu gibi bundan sonra da bu yatırımların kazandırılmasına katkı vermek için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

.