Kamu Denetçiliği Kurumu YGS Mağdurlarını Kurtaracak | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kamu Denetçiliği Kurumu YGS Mağdurlarını Kurtaracak

Bu haber 13 Nisan 2017 - 10:02 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.

Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Malkoç, Gümüşhane Üniversitesince organize edilen ‘Geçmişten geleceğe Türkiye’ temalı panele konuşmacı olarak davet edildi.

Malkoç, YGS’ye yetişemeyen öğrenciler ile alakalı çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Malkoç, İlacıyla gelen öğrencinin sınavının bile iptal edildiğini, kendilerinin uğraşları ile iptalin geri alındığını ve sınava yetişemeyen öğrenciler ile alakalı çalışmalarının da devam ettiğini belirtti. Yüzlerce öğrencinin hakkının geri alındığını vurgulayan Malkoç, bu kurumun görevinin bu olduğunu ve bundan sonra daha çok görüleceğini söyledi.

Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Malkoç, gazetelerde ağlayan, üzülen bir senem boşa gitti diyen hatta intihara teşebbüs eden öğrencilerin bile okunduğunu, bazı velilerin kendilerine müracaat ettiklerini ve Hemen harekete geçtiklerini ifade etti.

ÖSYM ve YÖK’teki, uzmanlarla görüştüklerini belirten Malkoç, anayasada temel hakların olduğunu, kanunla düzenleme yaparken dahi bu hakkın özüne dokunulamayacağını dile getirdi ve kendilerinin tüm mağdur olan öğrencilerin davalarını takip ettiklerini sözlerine ekledi.