Kamu İdarecileri ve Minikler Hem Fidan Diktiler Hem de Pasta Yediler | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kamu İdarecileri ve Minikler Hem Fidan Diktiler Hem de Pasta Yediler

21 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Kurtsuyu Köyünde fidan dikme etkinliğine Fedai Karabıyık Anaokulu,Akçakoca Anaokulu , Yüksekokul , Lise öğrencileri ve Sivil toplum kuruluşları ve Kurum müdürleri’nin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bu haber 01 Nisan 2017 - 10:21 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.


Akçakoca’da Orman Haftası kapsamında 7’den 70’e herkes fidan dikmeye koştu.

21 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Kurtsuyu Köyünde fidan dikme etkinliğine  Fedai Karabıyık Anaokulu,Akçakoca Anaokulu , Yüksekokul , Lise öğrencileri ve Sivil toplum kuruluşları ve Kurum müdürleri’nin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Fidan dikimi sonrası  Akçakoca İlçe Gençlik merkezi tarafından doğa yürüyüşü etkinliği kapsamında Kestane Bayırı Orman Deposundan Deredibi köyüne yürüyüş yapıldı.

Fidan dikimi öncesi Deredbi köyü kadınları fidan dikmeye gelenlere köy geleneğine göre ateşler yakılarak üzerlerinde hamur işleri yapıldı.

Minik öğrenciler, fidan dikerek hep bir ağızdan ağaç şarkılarını seslendirdiler.

Onlarca kişi ellerinde küreklerle fidan dikerken, Askerlerde fidan dikimine katıldı.

Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk,Orman haftası nedeniyle böyle bir etkinliğe katılımın yüksek olduğunu ve amaçlarının fidan dikimi ve ağaç sevgisini artırmak olduğunu söyledi.

Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekici, Orman Haftası nedeniyle Bölgede çok sayıda etkinlikler yapıldığını söyledi.

Deredibi köyü muhtarına da teşekkür ettiğini ifade eden Müdür Ekinci, ilçe genelinde birçok alana fidan dikildiğini belirterek’’Bu alana 750 adet Kestane fidanı dikiyoruz, katılım yüksek, ağaç sevgisi her geçen gün artıyor’’ şeklinde konuştu.