KARİYER GÜNLERİ'NİN KONUKLARI HABERCİLERDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

KARİYER GÜNLERİ’NİN KONUKLARI HABERCİLERDİ

Bu haber 15 Aralık 2018 - 12:07 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Akçakoca Çözüm Eğitim Kurumları, Kariyer ve Meslek Tanıtım Günleri etkinliğine kapsamında, ilçede görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileriyle öğrencileri kahvaltıda bir araya getirdi.

Saat 9.30’da bir restoranda verilen kahvaltıya medya temsilcilerinin yanı sıra Çözüm eğitim kurumları bünyesinde ders alan öğrenciler katıldı.

Birlikte yapılan kahvaltının ardından basın camiasının yerel temsilcileri, sırayla kariyer hikayelerini öğrencilerle paylaştı.

Mesleki kariyer programını yöneten Akçakoca Özel Çözüm Eğitim Kurumları Kurucusu Muhammet Çakan yaptığı hoşgeldiniz konuşmasının ardından katılımcı basın temsilcilerini takdim etti.

Kahvaltıya katılan Akçakoca’nın medya temsilcilerinden Özdal Alas, Tuncay Türkgülü, Soner Şen, Ahmet Kaya ve Tuncay Top hem kendi kariyer öykülerini anlattılar hem de genel anlamda gazetecilik mesleğinin inceliklerini meraklı öğrencilere aktardılar.

Her bir temsilcinin yaptığı konuşmanın ardından soru cevap bölümüne geçildi.

Öğrencilerin habercilik mesleğine ilgili oldukları gözlemlenirken, haberciler uzun süren sohbet sırasında başlarından geçen keyifli anekdotları da öğrencilerle paylaştılar.

Kariyer günleri kapsamında yapılan kurum ve haberci buluşması birlikte çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.