KARSLI KADINLARDAN ÖRNEK BİR ÇALIŞMA DAHA | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

KARSLI KADINLARDAN ÖRNEK BİR ÇALIŞMA DAHA

Bu haber 04 Ekim 2018 - 15:04 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

Akçakoca Karslılar Derneği’nin (Kar – Der) Kadın kolları yönetimi tarafından bir dayanışma kahvaltısı tertip edildi.

Osmaniye mahallesinde bulunan Dernek lokalinde verilen kahvaltıda imece usulüyle hazırlanan yöresel ürünler üye ve davetli kadınlara ikram edildi.

Karslı kadınların birlik ve dayanışma kahvaltısına çok sayıda Akçakocalı kadın da eşlik ederken, Ak Parti kadın kolları başkanı Lehuza Sarıca ve yönetim kurulu üyesi kadınlar da kahvaltıya katıldılar.

Kahvaltıda Kars’a özgü yöresel hamur işleri ve tatlı ile tuzlu çeşitlerinin varlığı dikkatlerden kaçmazken, kahvaltı sonrasında sorularımızı yanıtlayan Kadın Kolları yönetimi, kadınlar olarak ilk defa bu türde bir organizasyon yaptıklarını, benzer faaliyetlerin budan sonra da devam edeceğini söylediler. 

Karslı kadınları dayanışma kahvaltısında yalnız bırakmayan Akçakocalı çok sayıda kadın ise duydukları memnuniyeti ifade eden sözler kullandılar. 

Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Lehuza Sarıca ise katılmaktan mutlu oldukları bu kahvaltı sonrasında, kendilerinin de Karslı kadınlarla birlikte benzer bir etkinlik için bir planlama içinde olduklarını sözlerine ekledi.