Kartlı Sistem Dışında Kalan Su Tüketimine Zam! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kartlı Sistem Dışında Kalan Su Tüketimine Zam!

Bu haber 09 Kasım 2017 - 14:47 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediye Meclisi tarafından yapılan bir düzenleme ile mesken ve işyerleri ile şantiye tarifesi üzerinden su tüketim fiyatlarına zam yapıldı.

Yapılan zamlardan elektronik sayaç kullanan ön ödemeli kart sahipleri ise muaf tutuldu.

Meclis üyelerinin konuya yönelik olarak yaptıkları değerlendirmelerde, mesken abonelerinin 1 m³’ünü 1,80 liradan kullandıkları suyun yeni fiyatı 2,00 lira olarak belirlendi.

Ön ödemeli kart kullanıcılarının 1 m³’ünü 1,50 liradan kullandıkları su tüketim fiyatına ise zam yapılmadı. Kart kullanıcısı hane halkı suyun m³’ünü yine 1,50 liradan kullanacak.

Diğer taraftan iskanı olmayan binalarda oturan vatandaşların iskan alımlarını teşvik etmek amacıyla kullandıkları su faturaları zamlandı.

Buna göre 1 m³ suyu 6 liradan kullanan iskansız binalarda oturanlar, yeni dönemde 10 liradan kullanacak.

Yapılan bu zammın da gelir elde etmek maksatlı değil, konut sahiplerinin iskan almalarını teşvik etmek maksadıyla yapıldığı toplantıda ifade edildi.

İskansız konutlarda oturmakla birlikte sayaç ve ön ödemeli kart kullanıcısı tüketicilerin 1 m³ suya 10 lira değil de 9 lira ödeyecekleri belirtildi.

Meclis üyelerinin yaptıkları değerlendirmeler sonucunda oylamaya geçildi. Yeni tarife üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.