Kaymakam Öztürk'ten engelli öğrenci ve fedakâr anne – babaya hediye… | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kaymakam Öztürk’ten engelli öğrenci ve fedakâr anne – babaya hediye…

Bu haber 17 Ocak 2020 - 17:18 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

Barbaros Anadolu Lisesi’nin 10’uncu sınıf öğrencisi Bedirhan Solak, körlüğe yakın görme engeli olmasına rağmen çizdiği başarılı grafikle okulun gurur kaynağı oldu. Bedirhan’ın başarısını ve ailesinin fedakarlığını fark eden ilçe kaymakamı Yasin Öztürk, okula giderek kendilerine hediyeler verdi. 

Genç Bedirhan, ileri derecede görme engeline rağmen hem derslerinde başarılı, hem de arkadaşları tarafından sevilen, sınıfında ve okulda davranışlarıyla örnek olan bir öğrenci.

Bedirhan’ın eğitim hayatını kolaylıkla sürdürmesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan anne ve babası, bu özellikleri nedeniyle okul öğretmenleri tarafından onur belgesi ile taltif edildi.

Aile ile yapılan sohbet sırasında, okul idaresi adına yapılan konuşmalarda,  Bedirhan’ın başarısına yapılan vurgu kadar, onun arkasında dimdik duran ailesinin örnek teşkil eden davranışlarına da atıf yapıldı.

Bedirhan’ın babası olan Ali Fuat Solak gündelik işlerde çalışırken annesi Emel Solak’ın ise ev hanımı olduğu öğrenildi. 

İleri derecede görme engeli bulunan Bedirhan’ın daha iyi şartlarda eğitim alması ve başarılı olması için, ilk günden itibaren tamamen kendi imkanlarıyla okula ve hafta sonları da destekleme ve yetiştirme kurslarına getirip götüren ailenin yaptığı fedakarlık, örnek bir ebeveyn davranışı olarak kabul edilirken, ailenin bu fedakarlığı nedeniyle, tüm olumsuz hava şartlarına rağmen Bedirhan’ın hiç devamsızlık yapmadığının altı çizildi.

Okulun idareci ve öğretmenleri de Bedirhan’ın anne ve babasının yapmış olduğu özveri ve fedakarlığın ilçemizde örnek teşkil edeceğini düşünerek, karne töreni sonrasında anne babayı onore etmek istediler. 

Bu durumdan haberdar olan İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk de bu günkü programında olmamasına rağmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Dilek ile birlikte karne törenine katıldı.

Törenin ardından genç Bedirhan ve ailesiyle tanışan Kaymakam Öztürk kendilerine hediyeler takdim etti.

Kaymakam Öztürk yaptığı açıklamada ise, bu takdire şayan davranışın örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu.