Kent Konseyi'nin genel Kurulu yapıldı… Adnan Yaman bir kez daha başkan seçildi | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kent Konseyi’nin genel Kurulu yapıldı… Adnan Yaman bir kez daha başkan seçildi

Bu haber 30 Kasım 2019 - 17:02 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca Kent Konseyi’nin genel kurulu yapıldı. Genel Kurul sonunda yapılan seçimlerde tek aday olan Adnan Yaman yeniden başkan olurken, yürütme kurulu listesine ise yeni isimler girdi. 

 

Akçakoca Kent Konseyi’nin  genel kurulu saat 13.00’te Belediye Meclis Salonu’nda başladı. Geçmiş dönem başkanı olan Adnan  Yaman’nın açılış konuşmasıyla başlayan genel kurulu yönetecek divan kuruluna, Turan Lokumcu ve Derya Çolpan seçildi. 

İlk konuşmayı yapan Adnan Yaman, geçmiş dönem çalışmalarından söz ederek başladı konuşmasına. 

Kent konseyinin ne olduğu, çalışma usülleri ve sorumluluk alanlarını anlatan Yaman, Fikret Albayrak döneminde kurulan kent konseyinin kuruluşunda, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

‘Belediye Başkanının kent konseyine kafa olarak yatkın olması gerekir. Öyle olursa her şey yapılabilir. Kafa yatkın değilse bir adım ilerleyemez’ şeklinde konuşan Adnan Yaman, ‘Okan beyin bize tam destek vereceğine olan inancımızla buradayız’ dedi.

Yaman’dan sonra kürsüye davet edilen isim Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz oldu. Başkan Yanmaz, Yaman’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, ‘Adnan beyin yeniden başkan olmasında ısrar edip destek sözü verdik. İnşallah Akçakoca’nın geleceğine çok şey katacaksınız. Her zaman maddi ve manevi olarak yanınızda olacağım’ dedi. 

Yanmaz’ın konuşmasının ardından gündem maddeleri gereği faaliyet raporunu okunmasına geçildi. 

Faaliyet raporunu okuyan Kent Konseyi Başkanı Adnan Yaman, geçmiş dönemde yaptıkları çalışmaları tek tek anlattı. 

Yaman konuşmasında, geçmiş dönemde 3 çalıştay, 9 panel ve 5 konferans düzenlediklerini söyledi.

Yaman, önümüzdeki dönemle ilgili olarak da ilk iş olarak Mahalle Meclislerini kuracaklarını sözlerine ekledi. 

Gündem gereği önergelerin görüşülmesine geçildi. 

Dohaycan derneği eski başkanı Derya Çolpan, İYİ Parti ilçe başkanı Behçet Alkan Lokum, Çuhallı Çarşısı Gönüllüleri Derneği Başkanı Zeki Aydın ve Türk Kızılayı Akçakoca şube başkanı Özkan Öztürk’ün yaptıkları konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 

Yapılan seçimler sonucunda tek aday olan Adnan Yaman bir kez daha Kent Konseyi başkanı olurken, 7 asil ve 7 yedek üyeden oluşan yürütme kuruluna şu isimler seçildi:

Başkan.. Adnan Yaman
Mustafa Oktay… Yürütme kurulu üyesi
Mustafa Turna… üye
Sümer Keser….üye
Fatma Eker… üye
Mehmet Alev…üye
Haydar Akın… üye
Rıza Çakar… üye