KEŞİR'DEN KOSGEB MÜJDESİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

KEŞİR’DEN KOSGEB MÜJDESİ

Bu haber 09 Ağustos 2019 - 9:02 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Akçakoca’daki turizm faaliyetlerinin sekteye uğraması üzerine hareketliliği yeniden sağlamak için kurulan Akçakoca Turizm Platformu’nun öncülüğünü yapan Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, afetlerde zarar gören vatandaşların faizlerini KOSGEB’in ödeyeceğini söyledi.

Düzce’de yaşanan sel ve heyelan  felaketi  etkisini can ve mal kayıplarının yanı sıra turizmde de gösterdi.

Sel ve Heyelan felaketinin  ardından Akçakoca’da turizmde gözle görülür bir düşüş yaşandı.

Karadeniz’in incisi ve Düzce’nin Karadeniz’e tek bağlantısı olan Akçakoca’da 17-18 Temmuz tarihlerinde yaşanan  sel ve heyelan  felaketinin ardından pek çok turizm işletmesi zarar görürken, Akçakoca’da sokaklar ve plajlar boşaldı.

Bunun üzerine Düzce Ak Parti Milletvekili Ayşe Keşirin öncüsü olduğu ve turizmin tekrardan canlanması için “Hayde Akçakoca’ya!” sloganıyla turizm platformu oluşturuldu.

Oluşturulan platforma üst düzey siyasetçiler ve vatandaşlar büyük ilgi göstererek destek verdi.

“KOSGEB faizleri ödeyecek”

Düzce’de yaşanan sel ve heyelan felaketinde zarar gören insanlara KOSGEB yardımında bulunulacağını da belirten Keşir şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın talimatı ile 100 bin liraya kadar olan borçların faizlerini KOSGEB ödeyecek. İlk bir yılda geri ödemesiz olacak. Kalan 36 ayda ise 3 aylık taksitlerle ödenecek bir şekilde acil yardım desteği açılmış durumda.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.