Kin ve nefret söylemleri Adalet kıskacında… Organize suç şebekesi şüphesi yüksek | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kin ve nefret söylemleri Adalet kıskacında… Organize suç şebekesi şüphesi yüksek

Bu haber 05 Haziran 2020 - 14:54 'de eklendi ve 4.202 kez görüntülendi.

Bizim Akçakoca isimli internet haber sitesinin sahibi Özhan Kızıltan, son günlerde yaptığı çeşitli haber ve paylaşımları nedeniyle Savcılık tarafından polis mevcutlu getirtilip ifadesi alındı.

Gazetemizin genel yayın yönetmeni Tuncay Top hakkında, sözde haber yapmak adına kin ve nefret dolu ifadeler kullanan Kızıltan, Tuncay Top’un şikayetleri üzerine Savcılık’a götürüldü.

Sabah saatlerinde ifadesi alınan Özhan Kızıltan’ın sözde haber adı altında yaptığı paylaşımlar, yazarımız Tuncay Top’a hakaret içeren ve Tuncay Top ile yakınlarını bir kesimin açık hedefi haline getirmek amacı taşıyordu.

Sözkonusu internet gazetecisi Özhan Kızıltan,  son günlerde mesaisinin neredeyse tamamını Yazarımız Tuncay Top’un fotoğrafını kullanıp çeşitli mesnetsiz suçlamalar, tehdit ve hakaret dolu yazılar eşliğinde kamuoyuna servis ederek kullanmaktaydı.

Yaptığı kara çalmaları ”basın yolu” üzerinde yapan ve ”defaatle” yayınlayan Kızıltan, yazarımız Tuncay Top’u tehdit ve hakaretlerin açık hedefi haline getirmişti.

Yazarımız Tuncay Top’un, şüpheli Özhan Kızıltan’ın paylaştığı tüm yayın görsellerini kopyalayıp Akçakoca Cumhuriyet Savcılığı’na götürüp bir suç duyurusunda bulunması üzerine, Savcılık da bu sabah Kızıltan’ın ifadesini aldı.

Yargıya intikal etmiş bir konu olduğu için davanın seyrini etkileyecek herhangi bir açıklama yapmamız mümkün değil. Üstelik suça girer.

Fakat, yazarımız Tuncay Top’un şikayetleri, sözkonusu olayın tek bir kişinin gayretlerinden ibaret olmadığını, bir organize suç örgütü ihtimalinin oldukça kuvvetli olduğunu gösteriyor.

Zira, Tuncay Top’un şikayetçi olduğu başka isimlerin de var olduğu, onların da Adalet ile yüzleşecekleri ve suç işleyen bu şahısların birbirleriyle ilişkilerinin olduğunu gösteren çok sayıda belge olduğu iddiası var.

Savcılık’ın yürüttüğü soruşturmaların yönünün giderek Akçakoca’da teşkil olmuş bir suç şebekesine yöneleceği ve bu yargılamaların belki de bir çeteyi çökerteceği tahmin ediliyor. Çünkü son günlerde sanki bir yerlerden düğmeye basılmış gibi harekete geçen bazı kişi ve hesapların hem işini hakkıyla yapan dürüst gazetecileri hem de mevcut belediye yönetimini ve onların yakınlarını hedef tahtasına oturttuğu yönünde çok sayıda emare sosyal medyaya servis ediliyor.

Yapılan tehdit, hakaret ve hedef gösterme amaçlı paylaşımlarla Akçakoca’nın huzur ve barış ortamının hedef haline getirtildiği, Türk’üyle Kürt’üyle, Laz’ıyla Gürcü’süyle,  Hemşinlisi ve Çerkes’iyle, bir arada sorunsuzca yaşayan vatandaşların arasına nifak sokma amacı güdüldüğü ve bunun için organize bir çabanın var olduğu kanısı da çok sayıda insanın endişesi arasına girmiş durumunda.

Sözkonusu davanın seyrine ilişkin tüm gelişmeler ise ‘kanunun elverdiği ölçülerde’ ilçe kamuoyuyla an be an paylaşılacak.