Kitabı Yazılan 'Diriliş Destanı' Öğrencilere Dağıtılıyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kitabı Yazılan ‘Diriliş Destanı’ Öğrencilere Dağıtılıyor

Bu haber 14 Mart 2017 - 9:08 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı, sokaklara çıkan halkın darbecileri püskürtmesini konu alan ‘Diriliş Destanı’ isimli roman, Akçakoca okullarında okuyan öğrencilere dağıtılmaya başlandı.

Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer tarafından dağıtılan kitabın ilk günkü adresi Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

Akçakoca Belediyesinin sponsorluğuyla bastırılan kitapları dağıtmak üzere sınıfları tek tek dolaşan resmî heyet, öğrencilere 15 Temmuz’a yönelik kısa konuşmalar yapmayı da ihmal etmedi.

Hediye kitapların dağıtıldığı bir sınıfta öğrencilere seslenen Kaymakam Öztürk, ‘’Bizim sizlerden beklentimiz, vatanını milletini seven, milli manevi değerlerle yetişmiş birer fert olarak hizmet vermenizdir’’ şeklinde konuştu.

Kaymakam beyin ardından konuşan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise, 15 Temmuz’u en iyi şeklide anlamak, anlatmak gerektiğini söyleyerek, ‘’Nasıl ki Kurtuluş Savaşı bir destansa, 15 Temmuz’da milletimizin yazdığı bir destandır’’dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ise yaptığı açıklamada, ilçedeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ilk etapta 600 adet kitabın dağıtıldığını, devamında basılıp dağıtılacak 400 kitapla birlikte Bin kitabın öğrencilere hediye edileceğini söyledi.

Dağıtılan kitapları okuyan öğrenciler arasında resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının düzenleneceğini belirten Müdür Ezer, Mayıs ayı sonunda yapılacak değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrencilere tablet, laptop ve bisiklet hediye edileceğini sözlerine ekledi.