Kitap Severlerin Bugünkü Adresi Konuralp Antik Tiyatro | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kitap Severlerin Bugünkü Adresi Konuralp Antik Tiyatro

Bu haber 22 Nisan 2017 - 16:14 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

Düzce’nin önemli tarihi eserlerinden olan ve halk arasında Kırkbasamaklar olarak da bilinen Konuralp Antik Tiyatro’da bu kez kitap okurlarını ağırladı.

Türkiye’nin farklı yerlerinde çocuklar ve gençlerin okuma alışkanlıklarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile ilgili gönüllü faaliyetler gerçekleştiren Düşün Taşın Derneği, bugün Düzce’de kitap okuma adına farkındalık yaratacak bir etkinliğe imza attı. Düzce Valiliği Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörlüğü, Düzce Üniversitesi Kariyer Topluluğu (DÜKAT), Erdemliler Derneği ve Konuralp Turizm Marka Derneği’nin katkılarıyla, Düşün Taşın Derneği tarafından Düzce Konuralp Antik Tiyatro’da kitap okuma etkinliği düzenlendi.


İstanbul’dan gelen ve birbirinden güzel etkinliklerle Düzceliler ile buluşan Düşün Taşın Derneği üyeleri ilk olarak sabah saatlerinde Düzce Mevlüde Çıtlak Anaokulu’nda minik kalplerle bir araya gelerek atölye çalışmaları yaptı. Sonrasında tüm katılımcılar Konuralp Müzesi’ni ziyaret etti.

Son durak ise halk arasında Kırkbasamaklar olarak da bilinen Konuralp Antik Tiyatro oldu. Burada Düşün Taşın Derneği tarafından “Tarihe Not Düşmek İçin Buluşuyoruz” mesajı ile tüm kitapseverlerle kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Aynı zamanda “21 Dakika” adı altında başlatılan kitap okuma kampanyasının ilk etkinliği de Düzce’de gerçekleştirilmiş oldu.

Düzce Öncü Haber