Kızılay Akçakoca Şubesinden Pandemi Farkındalık Hizmeti | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kızılay Akçakoca Şubesinden Pandemi Farkındalık Hizmeti

Bu haber 06 Ekim 2020 - 14:57 'de eklendi ve 2.037 kez görüntülendi.

Haberin videosu az sonra yayında… 

Türk Kızılayı Akçakoca şubesinden pandemiyle ilgili farkındalık hizmeti.

Kızılay Akçakoca şubesi yönetimi, gönüllü bayan yönetimi hazırlık komisyonu ile birlikte Hüseyin Yanmaz kapalı pazar yerinde vatandaşlara ve esnaflara yönelik koronavirüs farkındalık hizmetine imza attılar. 

Saat 12.30’da pazar yerinin iki taraflı kapılarında vatandaşlara dezenfektan dağıtıp kolonya tutan Kızılay’cılar, bu çalışmalarını 14.30’da kadar sürdürdüler.

Vatandaşlara ve pazarın esnaflarına kolonya tutup dezenfektan veren Kızılay heyeti, pandemi koşullarında yapılması gerekenlerle ilgili bilgi paylaştılar.

Vatandaşların ve pazar esnafının oldukça memnun kaldıkları uygulama sırasında, pazara maskesiz çıkan vatandaşlar önce uyarıldı sonra da kendilerine maske takdim edildi.

Hijyen koşullarının önemine dikkat çekilmek istenen farkındalık etkinliği sırasında gazetemize bir açıklama yapan Türk Kızılayı Akçakoca şubesi başkanı Özkan Öztürk, yaptıkları çalışmanın pandemi döneminde hijyene daha fazla önem verilmesini bir kez daha hatırlatmak maksadıyla gerçekleştiğini ifade ederken, benzer farkındalık çalışmalarının önümüzdeki süreçte sıklıkla yapılacağını, tüm kalabalık ortamlarda geniş kapsamlı olacak şekilde yürütülen bu tür çalışmalarla koronaya karşı topyekün mücadele edilmesinin sağlanacağını söyledi. 

 .