KIZILAY BAŞKANI'NDAN SPORA HEP DESTEK TAM DESTEK | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

KIZILAY BAŞKANI’NDAN SPORA HEP DESTEK TAM DESTEK

Bu haber 12 Eylül 2018 - 18:42 'de eklendi ve 136 kez görüntülendi.

Akçakoca Kızılay Başkanı Özkan Öztürk, Akçakocaspor A takımına  eşofman, boyunluk, çorap, yağmurluk, futbol topu ve tişört desteğinde bulundu.

Akçakocamızda bütün spor dallarına destek vereceklerini belirten Öztürk, ”bugün Akçakoca’mızın takımı olan Akçakocaspor’a yaptığımız desteği yılın diğer bölümlerinde devam ettireceğiz” dedi.

”Türk Kızılayı Akçakoca şubesi olarak, yönetim kurulu ve gönüllü Kızılaycılarımızla birlikte, hem okullarımızda hem de farklı spor kulüplerinde futbol ve diğer branşlarda okullarda katkıda bulunacağız” şeklinde konuşan Başkan Öztürk, ”önümüzdeki günlerde Balatlıspor ve Akçakoca güreş takımı sporcularına desteğe devam edeceğiz” dedi.

Başkan Öztürk açıklamasının devamında şunları söyledi:

”Futbol diğer spor dallarına göre dünyada en çok sevilen ve izlenen spor dalıdır. Milyonlarca kişi sporcu veya seyirci olarak futbol sporuna katılır. Bir sportif faaliyet olarak kabul edilen futbol, gençlerin ruhen ve bedenen sağlıklı yetişmesi, sosyolojik ve psikolojik açıdan toplum yaşamına katkı koyması ile bir eğitim vasıtası olarak kabul görmektedir. Futbol her kesimden mesleki konumları ve statüleri ne olursa olsun tüm insanların yaşamlarını renklendiren geniş bir spor branşıdır.”

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakocaspor Başkanı Hakan Solak ve Ak Parti İlçe Başkanı Dergah ise yaptıkları açıklamalarda, Akçakoca Kızılay şubesinin vermiş olduğu desteğin önemine değinerek, Kızılay şube başkanı Özkan Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile gönüllü üyelerine tek tek  teşekkürlerini belirttiler.