KIZILAY HAFTASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

KIZILAY HAFTASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Bu haber 01 Kasım 2018 - 11:43 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

Türk Kızılayı Akçakoca Şubesi Başkanı Özkan Öztürk, Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Öztürk mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘‘Türk Kızılayı din, soy ve renk ayrımı yapmadan, savaş ve doğal afetler sonrasında ihtiyaç sahibi ve yoksul insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımları ulaştırarak 150 yıldır dünyada iyiliğin timsali olmaktadır.

Bir buçuk asırdır büyük fedakarlıklarla bu onurlu görevi yerine getiren biz Türk Kızılayı mensupları, dün olduğu gibi bugün de milletimizden aldığımız güç ve destekle dünyanın en ücra köşelerindeki muhtaç insanlara yardım elini uzatmakta ve tarih boyunca ‘önce insan’ diyen medeniyetimizin en güzel örneklerini sergilemekteyiz.

Zor şartlar altında kalan her bir insan insan için umut ve güven kaynağı olan Türk Kızılayı ,aynı zamanda Türk milletinin insan odaklı hizmet anlayışının somutlaşmış bir halidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kızılay’ımıza çalışmalarında başarılar diliyor, Kızılay yöneticilerimizin, tüm çalışanlarımızın, yardımsever vatandaşlarımızın, değerli bağışçılarımızın, gönüllülerimizin, destekçilerimizin; tüm Kızılaycıların ve ulusumuzun Kızılay Haftası’nı yürekten kutluyorum.”