KOMŞULAR İHYA OLDU BİZ YERİMİZDE SAYIYORUZ! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

KOMŞULAR İHYA OLDU BİZ YERİMİZDE SAYIYORUZ!

Bu haber 08 Ekim 2020 - 21:29 'de eklendi ve 2.594 kez görüntülendi.

AKÇAKOCA SEN BEKLE! ALAPLI’YA FEN LİSESİ…

Akçakoca’nın müjdesini beklediği ve Bakanlığı döneminde Faruk Özlü’nün açılması için söz verdiği Fen Lisesi hayalimiz zamanla suya düşürülürken, yetkililerin ilçeye Fen lisesi yapılmaz açıklamalarını yalanlayan bir gelişme komşu ilçemiz Alaplı’da yaşandı. Alaplı’ya Fen Lisesi açılıyor.

Bilindiği üzere Faruk Özlü, Sanayi Bakanı olduğu dönemde bugünkü Barbaros Anadolu Lisesi’nin arkasında bulunan geniş arazi üzerinde inceleme yapmış ve o alana içinde Sosyal Bilimler Lisesi ile Fen Lisesi’nin yer alacağı bir kampüs kurulacağı sözünü vermişti.

Zamanla verilen vaatler buharlaşırken, Fen lisesi ile ilgili yapılan sorgulamalarda, ilçelere fen lisesi yapılamayacağı söylenerek fen lisesi hayali Akçakoca’da söndürülmüştü.

TOBB OKUL YAPMA SÖZÜ VERMİŞTİ AMA FEN LİSESİNE HAYIR DENDİ

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Akçakoca’ya verdiği okul yaptırma sözünün ardından devlete maliyeti olmayacak, yapım masrafının tamamının TOBB tarafından karşılanacağı okul olarak fen lisesi seçeneği gündeme oturmuştu.

Okul yapım işinin takipçisi olan Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine Milli Eğitim çevrelerinden verilen cevap ise ilçelere fen lisesi yapılamayacağı, dolayısıyla Akçakoca’da fen lisesi projesinden vazgeçildiği yönünde oldu.

DENİZCİLİK LİSESİ DE YALAN OLDU

Akçakoca’ya açılması düşünülen denizcilik lisesi ve ardından Fedai Karabıyık Teknik ve Endüstri Meslek lisesi bünyesinde açılması düşünülen denizcilik bölümü de geçen zaman içinde gündemden düştü.

AKÇAKOCA’YA BİR KEZ DAHA HÜSRAN DÜŞTÜ

Komşu ilçelerimizden Alaplı’ya fen lisesi yapılırken, bir diğer komşu ilçemiz olan Kocaali’ye ise Denizcilik meslek yüksekokulu açılıyor.

Düzce’nin denize açılan tek kapısı olan Akçakoca’da denizcilik lisesinin açılmaması büyük bir eksiklik olarak göze çarparken, bu alanlarda atağa geçen komşu ilçeler karşısında Akçakoca’nın kaderine terk edilmiş görüntüsü kamuoyunu rahatsız ediyor.

SAHİPSİZ AKÇAKOCA

Düzceli bir bakanın var olduğu koşullarda defalarca sözü verilmesine rağmen Akçakoca’ya yapılmayan fen lisesinin Alaplı’ya yapılması, komşularımız adına sevindirici bir gelişme olsa da, Akçakoca’nın uzun yıllardır sahipsiz kalmışlığına yakılan ağıtlara, yeni bir yalnızlık senfonisinin daha eklenmiş olduğu söylenebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

.