KOMUTAN GÜVENİR GÖREVE İADE EDİLDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

KOMUTAN GÜVENİR GÖREVE İADE EDİLDİ

Bu haber 12 Ocak 2018 - 10:40 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

Olağanüstü Hal kapsamında Resmi Gazete’de yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname ile Düzce İl Jandarma Komutanlığı görevinden ihraç edilen Albay Bilal Güvenir göreve iade edildi.

Olağanüstü Hal Kanunu’nun 4.maddesine göre alınan karar doğrultusunda 697 sayılı KHK, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararnamede terör örgütlerine ve ya Milli Güvenlik Kurulu’nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum ve grup üyeliği, mensubiyeti, iltisakı ve ya irtibatı olan kamu görevlilerinin göreve iade listeleri yer aldı.

Yayımlanan listede daha önce Düzce İl Jandarma Komutanlığı görevi yaparken FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında önce görevinden uzaklaştırılan ardından gözaltına alınarak açığa alınan ve son olarak hakkında yakalama kararı çıkartılarak tutuklanan ve görevinden ihraç edilen Albay Bilal Güvenir görevine iade edildi.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı görev yapan Mikail Ercan isimli bir öğretmenin de adı göreve iade edilenler arasında yer aldı.