KONU DA ÖNEMLİ HEDİYELER DE… | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

KONU DA ÖNEMLİ HEDİYELER DE…

Bu haber 14 Aralık 2017 - 17:44 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

AKÇAKOCA BELEDİYESİ GERİ DÖNÜŞÜM KONULU RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YEMENİCİ ÖDÜL TAKDİM ETTİ 

Akçakoca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen geri dönüşüm konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, makamında ödül takdiminde bulundu.  

Düzenlenen resim yarışmasında,  

Mustafa Açıkalın Ortaokulu anaokulundan Şevval Nur Ergün  1.  

Mustafa Açıkalın Ortaokulu anaokulundan Erva Saygılı 2.   

Osmaniye İlköğretim Okulundan Berrak Alipaşaoğlu 3. 

İmam Hatip Ortaokulu anaokulundan Elif Bilge Yıldırım 4. olmuştur. 

Dereceye giren öğrencileri kapıda karşılayan, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici çevre duyarlılığı konusunda çocuklarla gerçekleştirdiği sohbette şu sözlere yer verdi:

“ Şimdi biz bu yarışmayı ve bu broşürleri neden hazırladık biliyor musunuz?  Her gün her insan çöp üretiyor. İlçemizde 25 bin nüfusumuz var ortalama günlük kişi başına 2 kilo çöp çıkıyor, şimdi çöplerin içerisinde ekonomiye kazandırılabilinir ürünler var. Aslında çöpe attığımız şeylerin maddi değeri var. Ne bunlar ; cam, metaller, kağıt, karton ve plastikler var. Bunları ayrı toplayacağız, diğer evsel atık dediğimiz atıkları ayrı toplayacağız. Diğer para dediğimiz cam, metal, kağıt, karton, plastik ekonomiye kazandırılsın. Bunun hem ilçemize katkısı olacak hem de doğaya zarar vermeyecek. Sizlerin resimlerinin olduğu ve geri dönüşümle ilgili bilgilerin bulunduğu broşürleri, tüm Akçakoca’ya dağıtacağız ve insanları uyaracağız. Bak diyeceğiz biz bir geri dönüşümle ilgili yarışma yaptık, bu yaptığımız yarışmada  bu çalışmalar dereceye girdi. Onlarda bu geri dönüşümün önemini vurgulamak için çok güzel resimler çizmişler, sizde aynı duyarlılığı gösterin diyeceğiz.” 

Başkan Yemenici çocuklarla gerçekleştirdiği sohbet sonrasında tek tek ödüllerini takdim etti ve başarılı resim çalışmalarından dolayı kendilerini kutladı. Ödül takdimi sonrası çocuklarla, öğretmenlerle ve velilerle fotoğraf çektirdi.  

Başkan Yemenici “Gelecek Nesiller İçin Geri Dönüşüm” konulu bilgileri, dereceye giren resimleri ve okullar ile birçok noktaya dağıtılan geri dönüşüm kutularının yer aldığı fotoğrafın bulunduğu 5000 adet broşürün dağıtımına başlanacağını ifade etti.

Aynı zamanda yarışmaya katılan diğer 31 öğrenciye de emeklerinden ve çabalarından dolayı hediyelerini gönderdi.