Köprü yapılıncaya kadar alternatif yol yaptırıyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Köprü yapılıncaya kadar alternatif yol yaptırıyor

Bu haber 16 Ağustos 2019 - 17:27 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, son günlerde gösterdiği performansla her kesimin takdirini kazanıyor.

18 Temmuz’da Akçakoca’yı derinden sarsan sel afetinin yerle bir ettiği Arabacı köyü köprüsünün yapım sürecini hızla başlatan Sarıoğlu, köprünün tamamlanacağı güne kadar köy halkının mağduriyet yaşamaması için alternatif yol yaptırıyor. 

Selin etkisini gösterdiği ilk andan itibaren Devlet yetkilileriyle sürekli temas halinde olarak ilçe halkının ve özellikle afetzedelerin sorunlarını çözmek için insan üstü bir çaba sarfeden Esvet Sarıoğlu, köprüyü yapacak teknik ekiple birlikte bu sabah sondaj çalışmalarına katılmıştı.

Arabacı köyü köprüsünü kullanan 6 köyün halkının özellikle fındık hasadının başladığı şu günlerde çektiği zorlukları gören Sarıoğlu, alternatif bir yol yapımına koyuldu.

İlgili makamlarla sürekli görüşmeler yaparak Düzce İl Özel İdaresi’nden Akçakoca’ya her biri 8 metre boyunda, 3 adet 1.600’lük boru getirten Sarıoğlu, bu boruları derenin sığ bir tarafına döşetip üzerine malzeme döktürerek, vatandaşların kullanacağı yeni bir yol inşa etmiş olacak. 

İlçe Başkan Yardımcısı Ziya Denizgez ve Kaymakamlık yazı işleri müdürü Necmi Acar ile birlikte yağmur altında süren çalışmaların başından ayrılmayan Esvet Sarıoğlu, yolu kullanan vatandaşların da takdir edici sözleriyle karşılandı.